Достапни линкови

Рим: Ал Италија ги откажа денешните летови поради штрајк


Националниот италијански авио превозник Ал Италија соопшти дека ги откажува сите летови денеска до 18 часот поради штрајкот организиран од Синдикатот. Синдикатот бара владина подршка за Национална компанија и презеде серија штрајкови поради три годишниот план за спас на Ал Италија кој предвидува кратење на повеќе од 3 илјади работни места.
XS
SM
MD
LG