Достапни линкови

Тбилиси: Грузиската автономна република Ајара ги мобилизира резервистите


Грузиската автономна република Ајара ги мобилизира своите резервисти поради тензиите со централната влада во Тбилиси. Грузискиот претседател Михаил Сакашвили најави дека ќе ја обнови политичката и економската контрола врз Ајара и се закани дека ќе го уапси претседателот на таа република доколку не ги прифати наредбите од Тбилиси.
XS
SM
MD
LG