Достапни линкови

Тајланд: Убиени најмалку 130 исламистички милитанти


Најмалку 130 исламистички милитанти биле убиени во судирите со силите за безбедност во неколку провинции на Тајланд, соопштија владини извори во Банкок. Исламистички борци симултано нападнале 15-тина полициски станици, обидувајки се да го украдат оружјето при што дошло до жестоки судири.
XS
SM
MD
LG