Достапни линкови

Авганистан: Ранети тројца американски маринци


Тројца американски маринци се ранети во заседа на воен конвој во јужен Авганистан во саботата. Околу 2000 маринци пристиганаа минативе недели со што нивниот број во Авганистан изнесува околу 15 илјадн и 500 војници.
XS
SM
MD
LG