Достапни линкови

Јалта: Средба Кучма - Путин


Денеска во Јалта на Црно Море ке биде одржана средба меѓу претседателите на Украина и Русија, Леонид Кучма и Владимир Путин. Портпаролот на Путин, Алексеј Громов за Итар Тасс изјави дека двајцата лидери формално ке потпишат договор за дефинирање на границата меѓу Русија и Украина што треба да биде ратификуван од парламентите идниот вторник. Ќе биде потпишан и договор за користење на Азовкото море.
XS
SM
MD
LG