Достапни линкови

Џеда: Саудиските безбедносни сили убие тројца милитанти


Саудиските безбедносни сили минатата ноќ убиле тројца осомничени милитанти во престрелките во градот Џеда на Црвено Море. Во акцијата е ранет уште еден милитант, а двајца се заробени. Операцијата следи по вчерашниот напад врз седиштето на безбедносните сили со автомобил бомба во Ријад кога загинаа 5, а беа ранети 145 лица.
XS
SM
MD
LG