Достапни линкови

Западен Брег: Убиени тројца Палестинци


Израелските сили денеска убиле тројца палестински милитанти на Ал Акса во Западниот Брег. Како што соопшти израелската армија, милитантите се убиени кога се обиделе да ги нападнат трупите во Калкилија.
XS
SM
MD
LG