Достапни линкови

Пјонгјанг: Над 3,000 загинати во железничка несреќа


Црвениот крст одржува итна средба во Пјонгјанг – Северна Кореја по судирот и експлозијата на два воза на железничка станица во кој загинаа над 3 илјади луѓе. Судирот се случил во близина на границата со Кина. Јужна Кореја најави дека ќе промовира интернационална помош за да и се помогне на Северна Кореја.
XS
SM
MD
LG