Достапни линкови

Басра: Погреб на загинатите во вчерашните експлозии


Во Басра денеска се погребуваат загинатите од вчерашните подметнати експлозии во кои загинаа 68 лица, дел од нив деца кои со автобус оделе на училиште. Американскиот претседател Џорџ Буш оцени дека станува збор за терористички напад против недолжни цивили. Споре портпарол на британските сили во Басра, нападот го извршиле лица кои не се од градот, а веројатно не се ни од Ирак.
XS
SM
MD
LG