Достапни линкови

Приштина: Посета на генералниот секретар на НАТО


Делегација на НАТО, предводена од генералниот секретар Јап Де Хоп Схефер денеска престојува на Косово, каде што ќе има средби со шефот на УНМИК Хари Холкери и со косовските лидери. НАТО ја разгледува можноста да испрати свој политички претставник на Косово.
XS
SM
MD
LG