Достапни линкови

Рамала: Протерани 20 милитанти од бригадите Ал - Акса


Палестинскиот лидер Јасер Арафат протерал 20-тина милитанти од бригадите Ал Акса, од неговото седиште во Рамала. Еден од милитантите го обвини Арафат дека попуштил на израелските барања за протерување на екстремистите од Рамала.
XS
SM
MD
LG