Достапни линкови

Њујорк: Русија стави вето за новиот безбедносен ангажман на ОН на Кипар


Русија стави вето на резолуцијата на Советот за безбедност на Обединетите Нации во врска со новиот безбедносен ангажман на Светската организација на Кипар. Руското министертво за надворешни работи соопшти дека таквиот потег на Русија е од технички причини, односно најнапред треба да се сочекаат резултатите од саботниот референдум во двата дела на Кипар за обединувањето.
XS
SM
MD
LG