Достапни линкови

Камбера: Австралија нема да испраќа дополнителни сили во Ирак


Австралискиот премиер Џон Хауард изјави дека неговата земја нема да испраќа доплнителни сили во Ирак. Според Хауард постојните трупи ќе останат додека целосно работата не биде завршена. Тој рече дека крајни рокови за тоа не се утврдени.
XS
SM
MD
LG