Достапни линкови

Вашингтон: Разговори на Пауел со земјите членки на коалицијата во Ирак


Американскиот државен секретар Колин Пауел, по најавите на Шпанија и Хондурас за повлекување на своите војници од Ирак, разговарал со 13 земји членки на коалицијата кои имаат свои трупи во оваа земја. Портпаролот на Стејт Депертментот Ричард Баучер изјави дека е добиено уверување оти сегашниот обем на сили ќе останат во Ирак.
XS
SM
MD
LG