Достапни линкови

Буенос Аирес: Марадона пренесен на интензивна нега


Аргентинската фудбалска легенда Диего Марадона е пренесен на интензивна нега во болница во Буенос Аирес. Семејниот лекар на Марадона изјави дека состојбата со инфекцијата на белодробните крила на Марадона е стабилизирана со антибиотици, а тој дише со помош на респиратор.
XS
SM
MD
LG