Достапни линкови

Пекинг: Посета на рускиот министер за одбрана Иванов


Рускиот министер за одбрана Сергеј Иванов денеска ја започнува три дневната посета на Кина. Според Итар Тасс, тема на разговори со кинеското раководство ке бидат воената соработка во рамките на Шангајската организација за соработка и меѓународните прашања. Шангајската организација формирана во 2001 е централно азиска анти-терористичка и трговска групација во која покрај Русија и Кина се и Казахстан, Узбекистан, Таџикистан и Киргистан.
XS
SM
MD
LG