Достапни линкови

Хондурас: Претседателот објави повлекување на војниците од Ирак


Претседателот на Хондурас Рикардо Мадуро изутрината објави дека од Ирак ќе го повлече контигентот од 368 свои војници во најкраток можен рок. Овие трупи служеа под шпанска команда во Наџаф. Овие сили требаше да се повлечат од Ирак околу 1 јули. Засега не е јасно кога тоа ќе биде направено.
XS
SM
MD
LG