Достапни линкови

Мадрид: Обраќање на премиерот на Шпанија


Шпанскиот премиер Хосе Луис Запатеро денеска ќе има обраќање пред парламентот за одлуката за повлекување на шпанските трупи од Ирак. Американскиот претседател Џорџ Буш вчера изрази жалење за одлуката и ургираше до Запатеро да одбегне акција која би им дала лажен конфорт на терористите или на непријателите во Ирак.
XS
SM
MD
LG