Достапни линкови

Лондон: Обраќање на Тони Блер


Британскиот премиер Тони Блер денеска ќе има обраќање на годишниот состанок на Европската банка за обнова и развој во Лондон. Блер ќе говори за проширувањето на Европската Унија на 1-ви мај. Европската банка соопшти дека новите членки на Унијата покажале значителен прогрес во транзицијата, но оти сеуште заостануваат зад западните држави.
XS
SM
MD
LG