Достапни линкови

Израел: Шарон изјави дека Израел ќе ги убива сите што ќе ја загрозат земјата, Хамас најавува одмазда


Израелскиот премиер Ариел Шарон изјави синоќа дека Израел ќе ги напаѓа сите што се обидуваат да ја загрозат неговата земја и нема да толерира напади врз евреите. Хамас најави одмазда за убиството на нивниот лидер Абдел Азис Рантиси и објави дека има нов лидер, чие име се држи во тајност.
XS
SM
MD
LG