Достапни линкови

Пекинг: Ненајавена посета на претседателот на Северна Кореа


Претседателот на Северна Кореја Ким Јонг Ил допатува во ненајавена 4-дневна посета на Пекинг, каде што ќе разговара со кинескиот државен врв. Главните теми на разговорите, како што јавуваат агенциите, се кризата околу северно-корејската нуклеарна програма и можната кинеска економска помош за Пјонг Јанг.
XS
SM
MD
LG