Достапни линкови

Багдад: Ослободени преостанатите двајца јапонски заложници


Денеска во Багдад беа ослободени преостанатите двајца јапонски заложници кои во средата беа киднапирани од ирачките бунтовници. Јапонските медиуми јавија дека заложниците биле предадени во една џамија во Багдад.
XS
SM
MD
LG