Достапни линкови

Вашингтон: Рекордни суми за телевизиско претставување на претседателските кандидати во САД


И покрај тоа што до претседателските избори во Соединетите Американски Држави има уште шест месеци трошоците за телевизиско претставување на кандидатите веќе изнесуваат рекордни над деведесет милиони долари, јавува Асошиетед прес. Актуелниот претседател Џорџ Буш со пеесет милиони води пред неговиот ривал од Демократската партија Џон Кери со дванаесет милиони долари.
XS
SM
MD
LG