Достапни линкови

Тилмор: Состанок на шефовите на дипломатиите на земјите на ЕУ


Министрите за надворешни работи на Европската Унија на дводневните неформални разговори во ирскиот град Тилмор ќе расправаат за ситуацијата во Ирак и на Блискиот Исток, како и за последните обиди за обединување на Кипар, пред проширувањето на Унијата на 1-ви мај. Министрите ќе ја разгледаат и ситуацијата на Косово по последните етнички насилства.
XS
SM
MD
LG