Достапни линкови

Вашингтон: Пауел задоволен од ставот на европските држави по пораката на Бин Ладен


Американскиот државен секретар Колин Пауел изрази задоволство од ставот на европските држави кои го отфрлија примирјето кое им го понуди Осама Бин Ладен, лидерот на терористичката мрежа Ал Каида, преку снимена аудио порака. ЦИА оцени дека е можно снимениот глас да е на Бин Ладен.
XS
SM
MD
LG