Достапни линкови

ОАР: Бин Ладен наводно нуди примирје со европските држави


Медиумите во Обединетите Арапски Емирати денеска емитуваа нова аудио снимка, наводно со гласот на Осама Бин Ладен кој нуди примирје со европските држави, доколку тие престанат да ги напаѓаат муслиманите. Во снимката се прецизирало дека ова примирје не се однесува на Соединетите Американски Држави. Се уште не е познато дали гласот на аудио записот е на Осама Бин Ладен.
XS
SM
MD
LG