Достапни линкови

Њујорк: Средба Анан – Блер


Британскиот премиер Тони Блер ја започнува неговата посета на САД со средба со генералниот секретар на ОН Кофи Анан. Главна тема на средбата ќе биде улогата на Светската организација во Ирак.
XS
SM
MD
LG