Достапни линкови

Хаг: Милошевиќ ги повика Блер и Клинтон на сведочење


Слободан Милошевиќ на листата на сведоци за својата одбрана во процесот пред Хашкиот трибунал ке ги повика и британскиот премиер Тони Блер и поранешниот американски претседател Бил Клинтон. Одбраната на судењето на поранешниот српски претседател ќе започне во Јуни годинава. Милошевиќ е пбвинет за воени злосторства во Босна и Херцеговина, Хрватска и Косово.
XS
SM
MD
LG