Достапни линкови

Јужна Африка: Трети по ред општи избори


Денеска во Јужна Африка се одржуваат трети по ред општи избори. Според последните сондажи на јавното мислење, владеачкиот Африкански Национален Конгрес има убедлива предност.
XS
SM
MD
LG