Достапни линкови

Вашингтон: Посета на израелскиот премиер Шарон


Израелскиот премиер Ариел Шарон денеска е во посета на САД во обид да добие поддршка од американскиот претседател Џорџ Буш за унилатералното повлекување од областа Газа на нивната средба во Вашингтон.
XS
SM
MD
LG