Достапни линкови

Москва: Ослободени киднапираните Руси


Руското министерство за енергија соопшти дека денеска биле солободени 8-мината руски и украински работници, кои беа киднапирани во Ирак. Тие беа вчера киднапирани од своите домови во Багдад, а работеа на обновата на една електрана во близина на градот.
XS
SM
MD
LG