Достапни линкови

Багдад: Две ексоплозии


Две силни експлозии одекнале изутрината во Багдад во близина на штабот на американската администрација, но засега нема извештаи за повредени. Во меѓувреме, во Фалуџа се одржува примирјето, но нема напредок во преговорите со милитантите. Бунтовниците лојални на Муктада Ал Садр се повлекеле од полициските станици во Наџаф, Куфа и Карбала.
XS
SM
MD
LG