Достапни линкови

Ереван: Ерменската полиција употребила сила во демонстрациите


Ерменската полиција со употреба на сила ги ратстерала демонстрантите во центарот на главниот град Ереван, кои бараат оставка на претседателот Роберт Кочарјан. Според полициски извори, неколку лица биле повредени, а имало и уапсени.
XS
SM
MD
LG