Достапни линкови

Вашингтон: Планот на ОН за Кипар единствено решение


Соединетите Држави сметаат дека планот на Обединетите Нации за обединување на Кипар е единственото решение за 30-годишниот спор на островот. Портпаролот на Стејт Департментот Ричард Баучер изјави дека секое одлагање на постигнување договор за Кипар би имало негативни последици.
XS
SM
MD
LG