Достапни линкови

Газа: Израелските сили убиле тројца Палестинци


Израелските сили изутрината убиле тројца палестинци кои, како што е соопштено, се обиделе да влезат во еврејската населба Нетзарим во Појасот Газа. Нетзарим е една од населбите што израелскиот премиер Ариел Шарон планира да ги евекуира во замена за постигнување мир со палестинците.
XS
SM
MD
LG