Достапни линкови

Никозија: Најголемата партија на кипарските Грци бара повеќе месечно одложување на референдумите


Најголемата партија на кипрските Грци АКЕЛ синоќа побара од Обединетите Нации повеќемесечно одложување на двата одвоени национални референдуми за обединување на Кипар што се закажани за 24 април. Во спртовно оваа партија од опозицискиот блок се закани дека ке ги повика глаасчите да го отфрлата планот на Обединетите Нации за обединување.
XS
SM
MD
LG