Достапни линкови

Њујорк: Анан упати повик за воздржаност од двете страни во Ирак


Генералниот секретар на Обединетите анции Кофи Анан денеска упати уште еден повик за воздражаност на двете страни што се вклучени во борбите во Ирак. Овој повик уследи по зголемувањето на бројот на настарданите цивили во текот судирите.
XS
SM
MD
LG