Достапни линкови

Тирана: Православната црква во Албанија собрала 600 илјади долари за обнова на православните манасти


Автокефалната православна црква во Албанија собрала околу 600 илјади долари помош за обнова на православните манастири на Косово, кои беа оштетени за време на неодамнешните нереди. Ова, како што пренесува подгоричкиот весник Вијести, го изјавил албанскиот премиер Фатос Нано, оценувајки дека албанското општество е мулти-етничко и милти-конфесионално и претставува фактор за стабилизација на Балканот.
XS
SM
MD
LG