Достапни линкови

Камерово: Најмалку седуммина рудари загинаа


Најмалку седумина рудари загинале при експлозијата на метан во рудникот за јаглен во сибирската област Камерово. Како што соопшти руското регионално министерство за итни ситуации, 13-мина рудари биле спасени, а по уште триесетина сеуште се трага.
XS
SM
MD
LG