Достапни линкови

Париз: Состанок на министрите за финансии на Франција и Велика Британија


Францускиот министер за финансии Николас Саркози е домаќин на состанокот посветен на земјите во развој, на кој ќе учествува и министерот за финансии на Велика Британија Гордон Браун. Учесниците на состанокот ќе ги разгледуваат целите за развој до 2015 година.
XS
SM
MD
LG