Достапни линкови

Алжир: Претседателски избори


Денеска во Алжир се одржуваат претседателски избори. На нив, најголеми шанси меѓу шесте кандидати му се даваат на Абделазиз Боутефлика. Неговите ривали пак, го обвинуваат дека однапред ги лажирал изборите експлоатирајќи ги државната телевизија и апарат, како и судовите во неговата кампања
XS
SM
MD
LG