Достапни линкови

Лондон: Централната банка на Англија расправа за каматните стапки


Централната банка на Англија на денешната седница посветена на монетарната политика ќе донесе одлука за каматните стапки во земјата. Според аналитичарите, поради позитивните економски индикатори, централната банка ќе одлучи за трето по ред зголемување на каматните стапки од ноември на 4,25 насто.
XS
SM
MD
LG