Достапни линкови

Москва: Посета на генералниот секретар на НАТО


Генералниот секретар на НАТО Јап де Хоп Схефер денеска треба да допатува во дводневна работна посета на Русија. Портпаролот на руското министерство за надворешни работи Александар Јаковенко изјави дека Москва од претстојните разговори со Схефер очекува да придонесат во унапредувањето на односите меѓу Русија и НАТО.
XS
SM
MD
LG