Достапни линкови

Техеран: Посета на Мохамед Ел Барадеи


Шефот на Меѓународната агенција за атомска енергија Мохамед Ел Барадеи денеска во Техеран ќе разговара со иранскиот претседател Мохамад Катами околу нуклераната програма на таа земја. Ел Барадеи вчера изјави дека меѓународната заедница го губи трпението со Иран и оти сака да види поголема соработка од Техеран со цел да се утврдат иранските нуклерани амбиции.
XS
SM
MD
LG