Достапни линкови

Мексико: Најмалку 50 загинати во поплави


Најмалку пеесет лица загинале, а четирисететина се водат како исчезнати во поплавите што го погодија северниот дел на Мексико. Според полицијата, над три ипол илјади луѓе се загрозени од поплавите кои уследија по неколкудневните поројни дождови.
XS
SM
MD
LG