Достапни линкови

Авганистан: Силен земјотрес


Силен земјотрес денеска ја погоди планинската област Хиндукуш, во североисточен Авганистан. Епицентарот бил во пределот што се граничи со Пакистан, Кина и Таџикистан. Земјотресот бил со сила од над шест степени според Рихтеровата скала. Засега нема извештаи за евентуални жртви или за материјална штета.
XS
SM
MD
LG