Достапни линкови

Нортфолк: Меѓународната заедница не успеа да го стабилизира Косово, оцени Иванов


Обидот на меѓународната заедница да ја стабилизира ситуацијата на Косово не успеа, оцени рускиот министер за одбрана Сергеј Иванов на третата конференција на Советот Русија НАТО што се одржа во Нортфолк. Како што пренесува Риа новости, Иванов рекол дека Алијансата е должна да сфати оти не смее да кокетира со политичките екстремисти на Косово.
XS
SM
MD
LG