Достапни линкови

Софија: Едно лице загина, а 38 повредени во сообраќајна несреќа


Едно лице загинало, 38 се повредени, а по 11 се уште се трага по синоќешната сообраќајна несреќа во која автобус со ученици од Бугарија слета во реката Лим во близина на Бело Поле, соопшти министерството за внатрешни работи на Србија. Учениците и наставниците се од средното училиште Николај Катранов од бугарскиот град Слистов.
XS
SM
MD
LG