Достапни линкови

Ерусалим: Подигнато нивото на безбедност на израелските сили


Стравувајки од можни напади од палестински милитанти, Израелските сили го подигнаа нивото на безбедност на стартот на верскиот празник Пасха. Армијата ги засили силите околу еврејските населби на Западниот Брег.
XS
SM
MD
LG