Достапни линкови

Вашингтон: Посета на рускиот министер за одбрана Сергеј Иванов


Рускиот министер за одбрана Сергеј Иванов пристигна во три-дневна посета на Соединетите Држави. Денеска Иванов ке земе учество на конфренцијата за улогата на воените сили во борбата против тероризмот, а утре ке разговара со државните секретари за одбрана и надворешни работи Доналд Рамсфелд и Колин Пауел, како и со советникот за национална безбедност Кондолиза Рајс.
XS
SM
MD
LG